O Klubie

UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław powstał w 2012r. z inicjatywy małżeństwa Katarzyny Czuba-Wrońskiej i Krzysztofa Wrońskiego oraz kilkunastu sympatyków tej szlachetnej szermierki na pięści. Wykorzystując ogromną pasję do boksu pragną dzielić się z innymi swoim bogatym doświadczeniem zawodniczym w tej dziedzinie.

Jako Klub zajmujemy się prowadzeniem zajęć z boksu. Popularyzujemy tą dyscyplinę we Wrocławiu szczególnie pośród dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Nasz klub liczy obecnie około 60 członków. Klubowicze dzielą się na dwie grupy: zawodnicy, którzy reprezentują nas na zawodach oraz sympatycy, którzy trenują boks w sposób czysto rekreacyjny.

Motto oraz hasło przewodnie Klubu: „Uzależnij się od boksu” nawiązuje do naszej misji. Chcemy zachęcić naszych podopiecznych do uprawiania sportu. Wierzymy, że proponowany przez nas sport walki stanowi zdrowy, rozwijający substytut, który pomaga młodzieży porzucić nałogi tj.: alkohol, narkotyki, uzależnienie od telewizji, gier komputerowych i Internetu. Pracując z klubowiczami, koncentrujemy się na tym, by zarażając ich sportową pasją, wskazać zdrową alternatywę, która pozwoli przekuć zbyt dużą ilość stresu oraz nadmiar negatywnych emocji w pozytywną energię i sportowego ducha walki. Dążymy do tego, by z pośród naszych podopiecznych odkryć prawdziwe talenty, pomóc młodzieży rozwijać ich wewnętrzny potencjał oraz wytrenować ich jako osiągających międzynarodowe sukcesy zawodników boksu olimpijskiego. Już teraz, po niespełna czterech latach funkcjonowania Klubu nasi zawodnicy to medaliści takich imprez bokserskich jak np.: Mistrzostwa Polski, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Dolnego Śląska oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska, a także uczestnicy Mistrzostw Europy.